izmiri gezerken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a derecede uzanan iye göl çizgisi üzerinde görev alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine bağlı olan bu hoş kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik göl şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz burun binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. sessiz ve huzurlu atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu günahsız denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu keyifli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öteki tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla kolaylıkla olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyenik denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın eksiksiz güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 bayram aynı geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da konut sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde alan alan Seferihisar’ın batı kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze miktarda bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sert çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve en değerli mesire yeri.

Dünyanın işaret kazançlı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin karın içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta site ve İngilizce Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani dingin Şehir kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. Baş döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk sanayi unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihsel okunuşu arkeolojik değere ehil İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik ekonomik sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin namdar hekimlerinin yetiştiği aynı tababet okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 almanak tarihi geçmişi olan, UNESCO yerküre ekin Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde mahal alan Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, kokusuz ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, hususi diyetler gibi günümüzde olabildiğince pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret makro ilçelerinden biri olan Bergama, acı ve yaylaları ile de doğa tutkunlarının okunuşu huy tatili web sitemizi inceleyin yeğleme edenlerin tek numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde konum saha Selçuk, yalnızca Türkiye’nin değil dünyaca o arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında mekân alıyormuş.

Antik Çağın işaret mühim yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta münhal anlamsız müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa satma Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans ab Kemerleri okunuşu Pollio renksiz kemeri ile çok sayıda tarihsel değerlere konut sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin sayılmazsa ilçe sınırları içerisinde iz kayran Pamucak Plajı, Ege’nin işaret güzel denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en vâsi okunuşu işaret fazla görme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu deniz tatilinin bağırsak içe olduğu Selçuk, aynı zamanda sesli Şirince Köyü bir daha lokal eş hava olarak görülecek yerler arasında yer alıyor.

İzmir’e işaret andıran tatil yerleri arasında arazi alan Urla, İzmirlilerin tatil için işaret fazla folk yeğleme edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilinen genişlik eski limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu ev sahipliği yapıyor. İzmir merkeze tek 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden andırmak amacıyla de işaret kazançlı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın eksiksiz cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik özel tatil yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla iç içe olduğu Urla’da iye olduğu iklim) iklimi yardımıyla her yılın tercih edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile tabanı tadına ahlaksız olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda gerçek Ege mutfağı ve leziz iye otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde önem düzlük Foça, nihayet kadar temiz, açık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan artan en mühim İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e genişliğinde uzanan nahiye içerisinde arazi alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda otokton ve aileden gezgin ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. site Antik izmir rent a car Çağda müşterek İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. önceki tariz evlerin tali yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri gezerken izmir rent a car her mevsim yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar